Przestrzeganie prawa - co warto wiedzieć? - Prawnicy

kancelaria radcy Tychy

Jak unikać kłopotów z podatkami?

Jednym z najbardziej problematycznych działów prawa sÄ… podatki. Jak wiadomo, każdy chciaÅ‚by uniknąć jak najwiÄ™kszej iloÅ›ci kÅ‚opotów z tym zwiÄ…zanych. Z drugiej jednak strony, nikt nie chce, aby paÅ„stwo zabieraÅ

Przestrzeganie prawa - co warto wiedzieć? - Prawnicy kancelaria radcy Tychy
‚o wiele z trudem zarobionych pieniÄ™dzy. Unikanie podatków jest bezprawne, ale pomoc prawnika może chociaż trochÄ™ zmniejszyć koszty ponoszone z tytuÅ‚u należnoÅ›ci podatkowych. Nic zatem dziwnego, że wiele szczególnie wiÄ™kszych firm decyduje siÄ™ na zatrudnienie prawnika zajmujÄ…cego siÄ™ prawem podatkowym oraz administracyjnym. Osoba zatrudniona na staÅ‚e w zakÅ‚adzie pracy może bowiem na bieżąco monitorować przeprowadzane operacje finansowe.


Różne rodzaje pomocy prawnej

Jak wiadomo, istnieje naprawdę wiele różnych dziedzin prawnych. Innej porady prawnej poszukuje przecież osoba zastanawiająca się nad rozwodem, innej z kolei ktoś, kto ma problemy z ubezpieczeniami we własnej firmie. Jeszcze innej pomocy prawnej potrzebuje osoba mająca problem z nieuregulowanym żadną umową wynajmem mieszkania. Skąd wiedzieć, w jakiej dziedzinie prawa powinniśmy szukać pomocy? Zazwyczaj rozróżnienie poszczególnych specjalności prawnych nie jest proste, ale z pewnością skierowanie do jakiegokolwiek prawnika będzie skutkowało albo udzieleniem pomocy, albo przekierowaniem do innego punktu pomocy prawnej, w którym znajdziemy osoby o odpowiednich kompetencjach do udzielenia nam specjalistycznej porady.


TrochÄ™ wiedzy

Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmujÄ…ca siÄ™ prawem.

Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).

Prawie wszystkie zawody prawnicze traktowane są jako zawody zaufania publicznego. Tradycyjnie zawód adwokata (radcy prawnego) oraz notariusza (w krajach notariatu europejskiego, tzw. "kontynentalnego") uznawane są za wolne zawody, w związku z czym cechą charakterystyczną jest obowiązkowa lub dobrowolna przynależność osób je wykonujących do samorządu zawodowego. Zasadniczo poza systemem związkowym pozostaje, ze względu na powiązania z władzą publiczną, zawód sędziego i prokuratora.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik



© 2019 http://prawnicy.informator.sejny.pl/